Na zdjęciu Nowa Marina i meczet w Hurghadzie
Mapa Hurghady 2018


Hurghadę można podzielić na pięć części - najstarszą
Dahar, centrum Sakalla, pasaż Mamsha, część hotelową - Village Road i Al Ahia.

Mamsha rozpoczyna się od hotelu Old Vic i ciągnie do hotelu Grand Plaza. Przez całą jej długość prowadzi pasaż, ale najbardziej aktywny jest odcinek od hotelu Mashrabiya do Siva Grand Beach. Ulica jednokierunkowa w kierunku od Mashrabiya do Grand Plaza.

Village Road biegnie na południe od hotelu Magawish do miejscowości Sahl Hasheesh (Oberoi). Mieszczące się tutaj hotele, oprócz tych wymienionych na mapie to Aqua Vista i Sea World Resort nieopodal hotelu Magawish, Titanic Resort i Titanic Aquapark naprzeciw Grand Seas Hostmark, Jungle Aquapark w okolicy Alf Leila Wa Leila, Mamlouk Palace obok Aladdina, Dana Beach przy Sunrise Garden, Jaz Aquamarine i Jasmine Palace przed Hilton Long Beach (Long Beach na mapie).
Village Road słynie z pięknych plaży i nie jest tak odludne jak Al Ahia.

Al Ahia to przestrzeń między Dahar i miasteczkiem El Gouna na północ od Hurghady. Praktycznie nic tu nie ma poza hotelami m.in. Palm Beach, Hawaii Le Jardin, Hawaii Riviera, Mirage Aqua Park, Panorama Bungalows, Golden Beach, Caves, Sunny Beach, Nubia Aqua Beach Resort. Pozytywną stroną jest położenie pomiędzy Hurghadą i El Gouną dla tych, którzy chcą zwiedzić obie miejscowości. Negatywną - duże pływy morskie w tym rejonie, a także to, że jedyną możliwością na spędzenie czasu poza hotelem jest transport do Hurghady lub El Gouny.

Dahar słynie z bazaru, na którym można kupić egipskie pamiątki, wyroby ze złota i srebra, przyprawy takie jak szafran czy różne odmiany pieprzu. Co prawda, większość ulic w Hurghadzie przepełniona jest sklepami z egipskimi gadżetami, ale na bazar warto się wybrać, choćby ze względu na jego typowo egipski charakter. Na Daharze znajdziecie też kościół koptyjski. Ulica Al Nasr Street (tutaj jest stacja autobusowa Go Bus) łączy Dahar z Sakallą.

Sakalla rozciąga sie wzdłuż ulicy Sheraton Road od Sakalla Square do okolic nieczynnego od dawna hotelu Sheraton (trwają prace nad przywróceniem hotelu do życia). To najbardziej popularny odcinek w Hurghadzie. Najciekawsze sklepy znajdują się po dwóch stronach ulicy, od ronda Arousa (wszyscy taksówkarze znają to rondo - można tam tanio kupić w jednym z kilku barów - m.in. Agra Roma, Samos - alkohol na wynos) do okolic hotelu Bella Vista. Natomiast od Sunrise Holidays do hotelu Marriott jest ładny deptak - jedyny odcinek w Hurghadzie, gdzie można spacerować wzdłuż wybrzeża patrząc na morze. Warto odwiedzić też odrestaurowaną Sherry Street, prostopadłą do Sheraton Road, ok. 100 metrów na południe od Arousa. Jeszcze do niedawna straszyła, dziś jest tam ładny pasaż handlowy.

Kilka minut piechotą od ronda
Arousa jest Nowa Marina - przystań dla łodzi i jachtów. Znajdziecie tu mnóstwo barów i restauracji, gdzie można napić się piwa czy wina i zjeść coś smacznego. Marina jest otwarta dla turystów w godzinach 10.00 - 02.00.

Kawther to nowa dzielnica mieszkaniowa, w zasadzie mało interesująca dla turystów.
Copyright © 2003-2018 Serwis hurghada.pl