Plaże w Hurghadzie

W Hurghadzie plaże są prywatne – możecie zapomnieć o takich spacerach jak nad wzburzonymi wodami Bałtyku. Będziecie mieć do dyspozycji wąska plażę hotelową lub przyhotelową. Jest w tym i pozytywna strona: właściciele plaż zadbali o to, aby były one piaszczyste.

Co zrobić, gdy znudzi Wam się plaża hotelowa? Większość linii brzegowej należy do hoteli. Są też obiekty prywatne, na które wstęp jest płatny, w zależności od jakości i standardu kosztuje to od 50 LE do 400 LE. Na plażach tych są bary i restauracje, zabronione jest wnoszenie własnych napojów i jedzenia.

Kilka tańszych plaż mieści się pomiędzy hotelami Bella Vista i Sunrise Holidays (na mapie), np. Anemone Beach, gdzie wstęp kosztuje 50 LE, w cenie leżak, ale ręcznik trzeba przynieść ze sobą. Plaża jest mała, położona tuż przy marinie, gdzie cumują statki. Nie są serwowane tam napoje alkoholowe. Mimo wszystko ma swoich wielbicieli, jest dobre zejście do wody z plaży i z pomostu. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu do snurkowania. Za pomostem (ok. 3 m.gł.) jest ładna rafa.

Jedną z najładniejszych i najdłuższych jest Old Vic. Wstęp 200 LE, w cenie leżak, bez ręcznika, napoje alkoholowe dostępne w barze. Wejście do wody jest szerokie i piaszczyste, morze jest tam zawsze spokojne, ale nie ma rafy przy brzegu.

Kolejną popularną plażą jest Dream Beach (pomiędzy Marriott i Old Vic), goście hotelu Elysees korzystają z tej plaży za darmo, osoby z zewnątrz płacą 100 LE – w cenie leżak i ręcznik. Serwowane są tam napoje alkoholowe, brak rafy.

Młode i rozrywkowe osoby pewnie polubią Blue Beach (Ukiyo Beach) w Nowej Marinie. Obiekt ma plażę, ale głównym punktem tego miejsca jest basen i imprezy, które przy nim się odbywają – przeważnie w piątki. Ukiyo znajduje się w Nowej Marinie, naprzeciw głównego wejścia od strony placu Arousa – w godz. 9.00 – 18.00. Wstęp – 250 LE, w tym leżak, ręcznik i jeden napój bezalkoholowy. Dostępne alkohole w barze. Plaża ładna i piaszczysta, zejście do wody - piaszczyste.

Najbardziej luksusową i najlepszą plażą w Hurghadzie jest Mahmya Beach (na mapie).
Wstęp od niedzieli do czwartku w godz. 9.00 do zachodu słońca kosztuje 300 LE – w cenie leżak, ręcznik oraz 150 LE na wykorzystanie w restauracji na napoje, również alkoholowe i jedzenie (dzieci do lat 12 – 150 LE, w tym 75 LE do wykorzystania w barze).
W piątki, soboty i święta – 400 LE – w cenie leżak, ręcznik oraz 200 LE na wykorzystanie w restauracji na napoje i jedzenie (dzieci do lat 12 – 200 LE, w tym 100 LE do wykorzystania w barze). Więcej o Mahmya Beach przeczytacie TU.

Uwagi
Na plażach nie są mile widziane panie opalające się topless. Stroje kąpielowe są wskazane tylko na plaży i przy basenie. Większość hoteli w Hurghadzie nie akceptuje pań kąpiących się w burkini w basenach.

Podobał Ci się ten post? Podziel się ze znajomymi: