Rozrywka
Wychodzicie wieczorem z hotelu, chcecie się trochę rozerwać, wchodzicie do kolejnego z barów i znowu widzicie pustki. Zadajecie sobie pytanie: gdzie oni wszyscy są? Nie martwcie się, godzina spędzona przed lustrem nie okaże się zmarnowanym czasem. Pomogę Wam ich odnaleźć. Poniżej przedstawiam najbardziej popularne miejsca w Hurghadzie. Nocne życie - te, klubowe i dyskotekowe, zaczyna się tu ok. 23.00.

Bary => patrz MAPA
Najpopularniejszym barem w Hurghadzie jest
Papas Bar (Hambra) przy Mamsha, obok Carrefour. Otwarty jest od południa do 4 nad ranem. W środy i soboty od 22.00 jest Karaoke Party, w poniedziałki i czwartki - muzyka na żywo. Salsa night z muzyką latino - w każdą niedzielę. Wstęp wolny. Piwo - ok. 70 LE.

We
wtorki, czwartki i niedziele możecie zajrzeć do Cantiny - przy hotelu Siva Grand Beach na Mamsha. Muzyka na żywo od 22.00, piwo ok. 70 LE. Wstęp wolny.

Dla osób, które nie tylko chcą się zabawić, ale również poczuć klimat hurghadzkiego osiedla - polecam
Hadaba Rouge, przy ulicy Madares (szera Madares, ulica równoległa do Sheraton Road). Piwo - ok. 30 LE na miejscu, już po doliczeniu wszystkich taxów itp. Wszystkie imprezy zaczynają się tu ok. godz. 21.30, wstęp zawsze wolny. W poniedziałki i niedziele karaoke party (na liście są nawet nasze polskie "sokoły"), czwartki i soboty - rockowe klimaty z Zidan. Na naszym facebookowym fanpage'u znajdziecie filmy:
=>
Jak dotrzeć do Hadaba Rouge
=>
Karaoke party w Hadaba Rouge
=>
Niesamowity Zidan w Hadaba Rouge

Dla osób lubiących muzykę jazzową - w lutym 2019 roku został otwarty nowy bar przy Sheraton Road
J.Bar, nieopodal Felfela (wystarczy powiedzieć "felfela" taksówkarzowi, bo to miejsce na pewno będzie znał), w The View Compound. Tutaj mówiłam w filmie umieszczonym na naszym FB o otwarciu tego miejsca. Mało się tam dzieje, jest stosunkowo drogie - po prostu miejsce dla osób, które chcą napić się w spokoju, przy jazzowej muzyce.

Popularne i znacznie tańsze bary znajdziecie przy Sheraton Road - od Arousa po hotel Bella Vista. Jest ich tam naprawdę sporo m.in.
Agra Roma (na Arousa - tutaj znajdziecie wpis o tej knajpie na naszym facebookowym profilu), grecka Acropolis Taverna, Style, 4 You - w okolicy hotelu Minamark, Captain Morgan pomiędzy hotelami Bella Vista i Sea Gull. Bary te są otwarte praktycznie przez całą dobę i cały czas są zapełnione turystami i mieszkańcami Hurghady. Koszt piwa w tych lokalach to ok. 25-35 LE.

Kluby i dyskoteki
=> patrz MAPA
Embassy Beach - Sheraton Road - godz. otwarcia: w ciągu dnia jako plaża 10.00 - do ostatniego klienta.
Wtorki: myzyka na żywo, znane covery. Wstęp 75 LE od osoby (tylko pary lub grupy).
Środy: Brown Sugar Ladies Night - panie wchodzą za darmo i mają darmowe drinki w godz. 23.00 - 01.00. Panowie płacą za wstęp 250 LE, w tym jeden drink.
Czwartki: myzyka na żywo, znane covery, happy hour od 22.00 do 23.00 - dwa drinki w cenie jednego. Wstęp 75 LE od osoby.
Piątki: Crystal Ladies Night: panie wchodzą za darmo i mają darmowe drinki w godz. 23.00 - 01.00. Panowie płacą za wstęp 250 LE, w tym jeden drink (wstęp tylko dla par lub grup).

Calypso - Hadaba Road, Sakalla - imprezy 3 razy w tygodniu: poniedziałki, czwartki i soboty - panie wchodzą za 300 LE i mają darmowe drinki do godz.1-ej w nocy. Panowie płacą za wstęp 350 LE.

Little Buddha - Mamsha, pomiędzy hotelami Sindbad i Siva Grand Beach - imprezy kilka razy w tygodniu: środy, piątki i niedziele. Wstęp w te dni dla kobiet - gratis i darmowe drinki w barze w godz. 24.00 - 2.00. Panowie płacą 200 LE za wstęp. We wtorki impreza R'n'B - wstęp dla wszystkich 200 LE. Film z okazji 10-lecia Little Buddha znajdziecie TUTAJ (wpis na FB).

Hard Rock Cafe - Mamsha - restauracja, bar, dyskoteka - w poniedziałki - Soul Kitchen Monday, w środy impreza Wonder Wednesday, w piątki - Ladies Night, w soboty R'n'B Feva.

Elements - Mamsha, przy hotelu Steigenberger - Ladies Nights w czwartki i niedziele - panie wchodzą za darmo i piją darmowe drinki w godz. 23.00 - 01.00.

* wszystkie powyższe informacje są potwierdzone i zatwierdzone przez menadżerów tych lokali - stan na 25.04.2019. Prosimy zgłaszać wszelkie ew. nieprawidłowości bezpośrednio do nich lub poprzez kontakt ze mną. Dzięki!
Alkohol
Alkohol dostępny jest tylko w barach, na dyskotekach i w niektórych restauracjach. W większości z nich serwowany jest tylko alkohol lokalny. Po przylocie można zakupić 3 butelki (na 1 paszport) w
sklepie wolnocłowym (na lotnisku, na Mamsha i w centrum handlowym Senzo) do 48 godzin od daty na stemplu wjazdowym w paszporcie.

Istnieje w Egipcie sieć sklepów monopolowych
Drinkies (drinkies.net - są tam podane wszystkie egipskie produkty wraz z opisami i cenami), ale nie ma żadnego z ich sklepów w Hurghadzie. Najbliższy jest w Downtown w El Gounie, a kolejny dopiero w Kairze.

Zakup alkoholu na wynos po cenach
sklepowych jest możliwy przy placu Arousa (całą dobę) w barach Agra Roma, Samos, czy Golf Club.

O egipskim winie przeczytacie w naszym wpisie na Facebooku klikając
TU.

Uwagi
W wielu restauracjach, barach i klubach ceny podane w menu nie są cenami końcowymi. Czasem doliczany jest podatek 12-14 procent i serwis 10 procent. Na dole karty powinno być to zapisane drobnym drukiem. Dodatkowo, jeśli jesteście zadowoleni z obsługi, wypada zostawić napiwek w wysokości 10 procent od całości rachunku.

Zobaczcie też wpisy na naszym Facebooku:
Wino egipskie
Agra Roma
Little Buddha (relacja, film)
Hadaba Rouge (relacja, film)
Papas Bar (relacja, film)
Copyright © 2003-2019 Serwis hurghada.pl