Rozrywka
Wychodzicie wieczorem z hotelu, chcecie się trochę rozerwać, wchodzicie do kolejnego z barów i znowu widzicie pustki. Zadajecie sobie pytanie: gdzie oni wszyscy są? Nie martwcie się, godzina spędzona przed lustrem nie okaże się zmarnowanym czasem. Pomogę Wam ich odnaleźć. Poniżej przedstawiam najbardziej popularne miejsca w Hurghadzie. Nocne życie zaczyna się tu ok. 23.00.

Bary => patrz MAPA
Najwięcej barów znajdziecie w Nowej Marinie. Niestety ostatnio nie są zbyt zaludnione. Raczej dla tych, co chcą sobie wypić drinka w spokoju.

(Zamknięty do odwołania!) Najpopularniejszym barem w Hurghadzie jest Papas Bar (Hambra) przy Mamsha, obok Carrefour. Otwarty jest od południa do pierwszej w nocy. W środy i soboty od 22.00 jest Karaoke Party, w czwartki impreza z DJ-em. Piwo - ok. 70 LE.

Drugim popularnym miejscem w Hurghadzie jest
Beaches - naprzeciw Dream Beach, pomiędzy hotelem Marriott i Old Vic. Najlepsze imprezy odbywają się w czwartki, jest muzyka na żywo (od 22.00, ale impreza rozkręca się około północy). Piwo ok. 40 LE.

W
środy i niedziele możecie zajrzeć do Cantiny - przy hotelu Siva Grand Beach na Mamsha. Muzyka na żywo od 22.00, piwo ok. 50 LE.

Popularne i znacznie tańsze bary znajdziecie przy Sheraton Road - od Arousa po hotel Bella Vista. Jest ich tam naprawdę sporo m.in.
Agra Roma (na Arousa), grecka Acropolis Taverna, Style, 4 You - w okolicy hotelu Minamark, Captain Morgan przy hotelu Aqua Fun. Bary te są otwarte praktycznie przez całą dobę i cały czas są zapełnione turystami i mieszkańcami Hurghady. Koszt piwa w tych lokalach to ok. 25-30 LE.

Jeżeli lubicie potańczyć w słońcu, sącząc drinki przy basenie - w
piątki impreza Deep Friday w Color Beach na Daharze. Start godz.13.00. Wstęp 100 LE. - UWAGA: obecnie podczas renowacji; stan na 29.07.18.

Kluby i dyskoteki
=> patrz MAPA
Embassy Beach - Sheraton Road - godz. otwarcia: w ciągu dnia jako plaża 10.00 - do ostatniego klienta.
Środy: High Heels Ladies Night - panie wchodzą za darmo i mają darmowe drinki w godz. 23.00 - 01.00. Panowie płacą za wstęp 200 LE, w tym jeden drink.
Czwartki: myzyka na żywo, znane covery, happy hour od 22.00 do 23.00 - dwa drinki w cenie jednego. Wstęp 75 LE od osoby.
Niedziele: Brown Sugar Ladies Night: panie wchodzą za darmo i mają darmowe drinki w godz. 23.00 - 01.00. Panowie płacą za wstęp 200 LE, w tym jeden drink.

Motion Club - Hadaba Road, Sakalla - imprezy 3 razy w tygodniu: Ladies Night w poniedziałki, czwartki i soboty - panie wchodzą za darmo i mają darmowe drinki do godz.1-ej w nocy. Panowie płacą za wstęp 250 LE, w tym jeden drink.

Little Buddha - Mamsha, pomiędzy hotelami Sindbad i Siva Grand Beach - imprezy 3 razy w tygodniu: Ladies Night w poniedziałki, czwartki i soboty. Panie wchodzą za darmo.

Hard Rock Cafe - Mamsha - restauracja, bar, dyskoteka - w środy impreza Wonder Wednesday, w soboty R'n'B Feva.

W stanie renowacji; stan na 01.11.18 -
Color Beach Club - Dahar, w okolicy hotelu Empire - Beach Parties w ciągu dnia, w nocy dyskoteka.
Codziennie: w ciągu dnia imprezy w barze z basenem i plażą. Koszt wstępu to 100 LE.
Poniedziałki: Techno i House - Ladies Night od 23.30 - 03.30, panie mają wstęp wolny i darmowe drinki, panowie płacą za wstęp 300 LE, w tym jeden drink.
Czwartki: Techno i House - Ladies Night od 23.30 - 03.30, panie mają wstęp wolny i darmowe drinki, panowie płacą za wstęp 300 LE, w tym jeden drink.
Soboty: RnB Night - wstęp 300 LE.

Elements - Mamsha, przy hotelu Steigenberger - Ladies Nights w czwartki i niedziele - panie wchodzą za darmo i piją darmowe drinki w godz. 23.00 - 01.00.
Alkohol
Alkohol dostępny jest tylko w barach, na dyskotekach i w niektórych restauracjach. W większości z nich serwowany jest tylko alkohol lokalny. Po przylocie można zakupić 3 butelki (na 1 paszport) w
sklepie wolnocłowym (na lotnisku, na Mamsha i w centrum handlowym Senzo) do 48 godzin od daty na stemplu wjazdowym w paszporcie.

Istnieje w Egipcie sieć sklepów monopolowych
Drinkies (drinkies.net - są tam podane wszystkie egipskie produkty wraz z opisami i cenami), ale nie ma żadnego z ich sklepów w Hurghadzie. Najbliższy jest w Downtown w El Gounie, a kolejny dopiero w Kairze.

Zakup alkoholu na wynos po cenach
sklepowych jest możliwy przy placu Arousa (całą dobę) w barach Agra Roma, Samos, czy Golf Club.

O egipskim winie przeczytacie w naszym wpisie na Facebooku klikając
TU.

Uwagi
W wielu restauracjach, barach i klubach ceny podane w menu nie są cenami końcowymi. Czasem doliczany jest podatek 12-14 procent i serwis 10 procent. Na dole karty powinno być to zapisane drobnym drukiem. Dodatkowo, jeśli jesteście zadowoleni z obsługi, wypada zostawić napiwek w wysokości 10 procent od całości rachunku.
Copyright © 2003-2018 Serwis hurghada.pl