Rozrywka
Wychodzicie wieczorem z hotelu, chcecie się trochę rozerwać, wchodzicie do kolejnego z barów i znowu widzicie pustki. Zadajecie sobie pytanie: gdzie oni wszyscy są? Nie martwcie się, godzina spędzona przed lustrem nie okaże się zmarnowanym czasem. Pomogę Wam ich odnaleźć. Poniżej przedstawiam najbardziej popularne miejsca w Hurghadzie. Nocne życie - te, klubowe i dyskotekowe, zaczyna się tu ok. 23.00.

Bary => patrz MAPA
Najpopularniejszym barem w Hurghadzie jest
Papas Bar (Hambra) przy Mamsha, obok Carrefour. Otwarty jest od południa do 4 nad ranem. W środy i soboty od 22.00 jest Karaoke Party, w poniedziałki i czwartki - muzyka na żywo. Salsa night z muzyką latino - w każdą niedzielę. Wstęp wolny. Piwo - ok. 70 LE.

Popularne i znacznie tańsze bary znajdziecie przy Sheraton Road - od Arousa po hotel Bella Vista. Jest ich tam naprawdę sporo m.in.
Agra Roma (na Arousa - tutaj znajdziecie wpis o tej knajpie na naszym facebookowym profilu), grecka Acropolis Taverna, Style, 4 You - w okolicy hotelu Minamark, Captain Morgan pomiędzy hotelami Bella Vista i Sea Gull. Bary te są otwarte praktycznie przez całą dobę i cały czas są zapełnione turystami i mieszkańcami Hurghady. Koszt piwa w tych lokalach to ok. 25-35 LE.

Kluby i dyskoteki
=> patrz MAPA
Papas Club - przy Mamsha, obok Carrefour - godz. otwarcia 23.00 - 05.00. Ladies Nights - poniedziałki, czwartki i soboty - panie wchodzą za darmo i mają gratisowe drinki w godz. 23.00 - 01.00.

Embassy Beach - Sheraton Road - godz. otwarcia: w ciągu dnia jako plaża 10.00 - do ostatniego klienta.
Wtorki: myzyka na żywo, znane covery. Wstęp 75 LE od osoby (tylko pary lub grupy).
Środy: Brown Sugar Ladies Night - panie wchodzą za darmo i mają darmowe drinki w godz. 23.00 - 01.00. Panowie płacą za wstęp 250 LE, w tym jeden drink.
Czwartki: myzyka na żywo, znane covery, happy hour od 22.00 do 23.00 - dwa drinki w cenie jednego. Wstęp 75 LE od osoby.
Piątki: Crystal Ladies Night: panie wchodzą za darmo i mają darmowe drinki w godz. 23.00 - 01.00. Panowie płacą za wstęp 250 LE, w tym jeden drink (wstęp tylko dla par lub grup).

Calypso - Hadaba Road, Sakalla - imprezy 3 razy w tygodniu: poniedziałki, czwartki i soboty - panie wchodzą za 300 LE i mają darmowe drinki do godz.1-ej w nocy. Panowie płacą za wstęp 350 LE.

Little Buddha - Mamsha, pomiędzy hotelami Sindbad i Siva Grand Beach - imprezy kilka razy w tygodniu: środy, piątki i niedziele. Wstęp w te dni dla kobiet - gratis i darmowe drinki w barze w godz. 24.00 - 2.00. Panowie płacą 200 LE za wstęp. We wtorki impreza R'n'B - wstęp dla wszystkich 200 LE. Film z okazji 10-lecia Little Buddha znajdziecie TUTAJ (wpis na FB).

Hard Rock Cafe - Mamsha - restauracja, bar, dyskoteka - w poniedziałki - Soul Kitchen Monday, w środy impreza Wonder Wednesday, w piątki - Ladies Night, w soboty R'n'B Feva.

Elements - Mamsha, przy hotelu Steigenberger - Ladies Nights w czwartki i niedziele - panie wchodzą za darmo i piją darmowe drinki w godz. 23.00 - 01.00.

* wszystkie powyższe informacje są potwierdzone i zatwierdzone przez menadżerów tych lokali - stan na 25.04.2019. Prosimy zgłaszać wszelkie ew. nieprawidłowości bezpośrednio do nich lub poprzez kontakt ze mną. Dzięki!
Alkohol
Alkohol dostępny jest tylko w barach, na dyskotekach i w niektórych restauracjach. W większości z nich serwowany jest tylko alkohol lokalny. Po przylocie można zakupić 3 butelki (na 1 paszport) w
sklepie wolnocłowym (na lotnisku, na Mamsha i w centrum handlowym Senzo) do 48 godzin od daty na stemplu wjazdowym w paszporcie.

Istnieje w Egipcie sieć sklepów monopolowych
Drinkies (drinkies.net - są tam podane wszystkie egipskie produkty wraz z opisami i cenami), ale nie ma żadnego z ich sklepów w Hurghadzie. Najbliższy jest w Downtown w El Gounie, a kolejny dopiero w Kairze.

Zakup alkoholu na wynos po cenach
sklepowych jest możliwy przy placu Arousa (całą dobę) w barach Agra Roma, Samos, czy Golf Club.

O egipskim winie przeczytacie w naszym wpisie na Facebooku klikając
TU.

Uwagi
W wielu restauracjach, barach i klubach ceny podane w menu nie są cenami końcowymi. Czasem doliczany jest podatek 12-14 procent i serwis 10 procent. Na dole karty powinno być to zapisane drobnym drukiem. Dodatkowo, jeśli jesteście zadowoleni z obsługi, wypada zostawić napiwek w wysokości 10 procent od całości rachunku.

Zobaczcie też wpisy na naszym Facebooku:
Wino egipskie
Agra Roma
Little Buddha (relacja, film)
Papas Bar (relacja, film)
Copyright © 2003-2019 Serwis hurghada.pl