Hotele w Hurghadzie
Wybierając się na wakacje, dużo czasu poświęcamy na wybór odpowiedniego dla nas miejsca wypoczynku. Część z nas lubi spokój i wybiera kameralne hotele z dala od zgiełku centrum, część woli tętniące życiem ulice i decyduje się na zakwaterowanie w hotelach w środku miasta.

Przeglądamy katalogi w poszukiwaniu najładniejszej plaży, podgrzewanego basenu, czytamy opinie na forach. Nic więc dziwnego, że wpadamy w złość, gdy dowiadujemy się po przylocie, że nie będziemy mieszkać tam, gdzie chcieliśmy.
Zmiany hoteli na miejscu w Hurghadzie są powszechną praktyką, głównie za sprawą overbooking'u - hotele przyjmują więcej rezerwacji niż mają miejsc.

Jak uniknąć tego typu nieprzyjemności? Po wykupieniu imprezy wystarczy napisać lub zadzwonić do hotelu prosząc o potwierdzenie rezerwacji na nazwisko. Można też poprosić o rezerwację pokoju z widokiem na morze lub basen, czy ogród. W większości przypadków to działa. Jeżeli jednak nie zadziała, należy domagać się zmiany hotelu na hotel o podobnym standardzie lub rekompensatę np. w postaci darmowej wycieczki fakultatywnej u organizatora imprezy.

Hotel czy kwatera
Turystom podróżującym po raz pierwszy do Egiptu polecam skorzystanie z usług biur podróży. W cenie ofert jest przelot, pobyt w hotelu, wyżywienie i opieka rezydenta. W przypadku wyjazdu do Egiptu jest to najtańsze rozwiązanie - często sam przelot jest niewiele tańszy niż cała impreza.

Pokoje w hotelach są znacznie droższe dla pojedynczych klientów niż grup, dodatkowo biura mają ustalone stawki w hotelach w Hurghadzie. Polskich touroperatorów reprezentują egipscy przedstawiciele i to oni są odpowiedzialni za rezerwację pokoi hotelowych i organizację wycieczek.

Wynajem prywatnego apartamentu polecam tym, którzy chcą spędzić w Hurghadzie więcej niż dwa tygodnie lub po prostu szukają spokoju i większej swobody.
Jak wybierać? => patrz MAPA
-
jesteś młody i stawiasz na nocne rozrywki: najlepiej Sakalla, ale również Dahar, Mamsha

-
chcesz leżeć plackiem na plaży przez cały czas pobytu i tylko kilka razy przejść się po Hurghadzie: hotele położone na drodze na Safagę od hotelu Magawish po Coral Beach. Hotele te mają rozległe i ładne plaże, są jednak usytuowane kawałek drogi od centrum. Największe plaże są w hotelach: Magawish, Hilton Long Beach, Coral Beach.

-
lubisz spokój, piękne, rozległe plaże: plus może raz lub dwa chcesz odwiedzić centrum - El Gouna i Makadi

-
blisko sklepów, apteki, szpitala: Sakalla, Dahar, Mamsha, El Gouna

-
jedziesz z dziećmi: duże hotele 4* i 5*. Poza hotelem nie ma w Hurghadzie wielu atrakcji dla najmłodszych turystów. Sprawdźcie czy w hotelu są prowadzone animacje dla dzieci

-
jesteś zainteresowany wycieczkami fakultatywnymi: najlepiej hotele w Hurghadzie, zakwaterowanie w miejscowościach Sahl Hasheesh, El Gouna, Makadi i Safaga wiąże się z dopłatami za transfery

Uwagi
- w niektórych hotelach dostęp do Wi-Fi jest płatny

- jeżeli chcecie pokój z ładnym widokiem włóżcie do paszportu kilka dolarów podczas zakwaterowania

- pozostawienie ręcznika na podłodze oznacza, że domagacie się jego wymiany

- zostawiajcie na łóżku kilka funtów dla sprzątającego, a pokój będzie błyszczał

- w niektórych hotelach w pokojach są tzw. mini-bary. Napoje i alkohole w nich dostępne są płatne, uzupełniane na bieżąco przez obsługę hotelową

- korzystając z baru hotelowego, restauracji, mini-baru nie musicie płacić od razu. Rachunek zostanie wystawiony przy wykwaterowaniu. Żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, podpisujcie rachunki za każdym razem i zapisujcie sobie w notatniku kwoty do uregulowania z danego dnia.

Zobaczcie też wpisy na naszym Facebooku:
Wynajem apartamentów
Hotele tylko dla dorosłych

Trójhotel Arabia - Arabella - Bel Air
Sea Gull Resort
Jak nie przytyć z all inclusive
Co obsługa wyczarowuje z ręczników za pozostawienie napiwku
Copyright © 2003-2019 Serwis hurghada.pl