Strona Główna » Hotele Hurghada

Hotele Hurghada

Jaki hotel w Hurghadzie wybrać?

Planując wakacje w Hurghadzie każdy z nas staje przed takim dylematem. Przede wszystkim nie ma hotelu idealnego. Takiego, który odpowiadał by wszystkim. Każdy z hoteli ma swoje wady i zalety i jest bardziej polecany jednym, a mniej innym. Przykład? Hotel Meraki jest jednym z najchętniej wybieranych obecnie hoteli w Hurghadzie. Jest hotelem przy plaży, z bardzo dobrym jedzeniem, świetnym standardem, z klimatycznymi miejscami i super spotami na robienie zdjęć. Ale! To jest hotel imprezowy, tylko dla dorosłych. Więc jeśli szukasz hotelu w którym będziesz mógł się zrelaksować, albo poszaleć na zjeżdżalniach w aqua parku czy poogladać rafy, to Meraki, pomimo iż jest tak bardzo przez wszystkich polecany, nie przypadnie Ci do gustu.

Hotele w Hurghadzie

Wybierając się na wakacje, dużo czasu poświęcamy na wybór odpowiedniego dla nas miejsca wypoczynku. Część z nas lubi spokój i wybiera kameralne hotele z dala od zgiełku centrum, część woli tętniące życiem ulice i decyduje się na zakwaterowanie w hotelach w środku miasta.

Przeglądamy katalogi w poszukiwaniu najładniejszej plaży, podgrzewanego basenu, czytamy opinie na forach. Nic więc dziwnego, że wpadamy w złość, gdy dowiadujemy się po przylocie, że nie będziemy mieszkać tam, gdzie chcieliśmy.
Zmiany hoteli na miejscu w Hurghadzie są powszechną praktyką, głównie za sprawą overbooking’u – hotele przyjmują więcej rezerwacji niż mają miejsc.

Jak uniknąć tego typu nieprzyjemności? Po wykupieniu imprezy wystarczy napisać lub zadzwonić do hotelu prosząc o potwierdzenie rezerwacji na nazwisko. Można też poprosić o rezerwację pokoju z widokiem na morze lub basen, czy ogród. W większości przypadków to działa. Jeżeli jednak nie zadziała, należy domagać się zmiany hotelu na hotel o podobnym standardzie lub rekompensatę np. w postaci darmowej wycieczki fakultatywnej u organizatora imprezy.

Hotele w centrum Hurghady

Najpopularniejszym wśród Polaków hotelem w centrum Hurghady jest Seagull. Do tańszych opcji w centrum należą Minamark, La Pacha, Regina, La Rosa Waves.

Hotele z aquaparkiem

Najlepszy aqua park w Hurghadzie z największą liczbą zjeżdżalni znajduje się w hotelu Jungle. Jungle Aqua Park należy do sieci Pickalbatros. Podobnie jak hotele White Beach, Albatros Palace, Albatros Beach, Aqua Blu czy Albatros Citadel w Red Sea World Travel. Hotel jest całkiem fajnym wyborem dla rodzin z dziećmi, bo ciężko tam o nudę. Ale minusem tego hotelu jest fakt, że jest oddalony od plaży, do której z hotelu jeżdżą co kilka minut bezpłatne busiki.

Kolejnym hotelem z aqua parkiem jest zlokalizowany w Makadi Bay Jaz Aqua viva. Wielkość Makadi Water World jest zbliżona do aqua parku w Jungle, ale niestety Makadi Bay jest poza Hurghadą, więc trzeba się liczyć z tym, że np korzystając z wycieczek fakultatywnych doliczana jest opłata za transfer. Jaz Aqua viva, podobnie jak Jungle, nie jest przy plaży, ale ma busiki, które dowożą turystów.

Przy głównym deptaku w Hurghadzie również mamy hotel z aqua parkiem – Sindbad. Nie jest to tak duży aqua park jak w poprzednich wspomnianych hotelach, ale ma kilka fajnych zjeżdżalni i basen ze sztucznymi falami. Atutem Sindbada jest położenie. Minusem wiek hotelu. Co ciekawe jest to jeden z niewielu hoteli, gdzie serwowana jest również wieprzowina.

Ciekawym wyborem jest też Ali Baba Palace. Wprawdzie zjeżdzalni dla dorosłych jest tylko kilka. Ale hotel ma również całkiem fajny aqua park dla dzieci i znajduje się w pierwszej linii brzegowej. Będąc więc na wakacjach w Ali Babie nie musimy dojeżdżać do plaży.

Nowe hotele w Hurghadzie

Hotele w Hurghadzie co jakiś czas zmieniają nazwę i pojawiają się w ofertach biór podróży jako nowe hotele. W rzeczywistości są to często hotele, które zmieniły właściciela, przeszły remont, nie zawsze gruntowny, i działają pod nową nazwą. Do takich hoteli należy np Gravity w Hurghadzie, który jeszcze w zeszłym roku nazywał się Samra Bay, Mirage Bay (poprzednio Lililand), czy Aqua Joy (poprzednio Hawaii Palm).

Luksusowe hotele w Hurghadzie

Najbardziej luksusowym hotelem w Hurghadzie jest obecnie Rixos. Jest to jeden z tych hoteli, który został otworzony w miejsu, gdzie przez lata był inny hotel – Magawish. Magawish był jednym z pierwszych hoteli w Hurghadzie. Turyści często narzekali tam na standard. Jeśli mieliście okazję być w hotelu Magawish z całą pewnością byście go teraz nie poznali.

Hotel czy kwatera

Turystom podróżującym po raz pierwszy do Egiptu polecam skorzystanie z usług biur podróży. W cenie ofert jest przelot, pobyt w hotelu, wyżywienie i opieka rezydenta. W przypadku wyjazdu do Egiptu jest to najtańsze rozwiązanie – często sam przelot jest niewiele tańszy niż cała impreza.

Pokoje w hotelach są znacznie droższe dla pojedynczych klientów niż grup, dodatkowo biura mają ustalone stawki w hotelach w Hurghadzie. Polskich touroperatorów reprezentują egipscy przedstawiciele i to oni są odpowiedzialni za rezerwację pokoi hotelowych i organizację wycieczek.

Wynajem prywatnego apartamentu polecam tym, którzy chcą spędzić w Hurghadzie więcej niż dwa tygodnie lub po prostu szukają spokoju i większej swobody.

Jak wybierać? => patrz MAPA

 • jesteś młody i stawiasz na nocne rozrywki: najlepiej Sakalla, ale również Dahar, Mamsha
 • chcesz leżeć plackiem na plaży przez cały czas pobytu i tylko kilka razy przejść się po Hurghadzie: hotele położone na drodze na Safagę od hotelu Rixox (niegdyś Magawish) po Coral Beach. Hotele te mają rozległe i ładne plaże, są jednak usytuowane kawałek drogi od centrum. Największe plaże są w hotelach: Rixos, Hilton Long Beach, Coral Beach.
 • lubisz spokój, piękne, rozległe plaże: plus może raz lub dwa chcesz odwiedzić centrum – El Gouna i Makadi
 • blisko sklepów, apteki, szpitala: Sakalla, Dahar, Mamsha, El Gouna
 • jedziesz z dziećmi: duże hotele 4* i 5*. Poza hotelem nie ma w Hurghadzie wielu atrakcji dla najmłodszych turystów. Sprawdźcie czy w hotelu są prowadzone animacje dla dzieci
 • jesteś zainteresowany wycieczkami fakultatywnymi: najlepiej hotele w Hurghadzie, zakwaterowanie w miejscowościach Sahl Hasheesh, El Gouna, Makadi i Safaga wiąże się z dopłatami za transfery

Uwagi

 • w niektórych hotelach dostęp do Wi-Fi jest płatny
 • jeżeli chcecie pokój z ładnym widokiem włóżcie do paszportu kilka dolarów podczas zakwaterowania
 • pozostawienie ręcznika na podłodze oznacza, że domagacie się jego wymiany
 • zostawiajcie na łóżku kilka funtów dla sprzątającego, a pokój będzie błyszczał
 • w niektórych hotelach w pokojach są tzw. mini-bary. Napoje i alkohole w nich dostępne są płatne, uzupełniane na bieżąco przez obsługę hotelową
 • korzystając z baru hotelowego, restauracji, mini-baru nie musicie płacić od razu. Rachunek zostanie wystawiony przy wykwaterowaniu. Żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, podpisujcie rachunki za każdym razem i zapisujcie sobie w notatniku kwoty do uregulowania z danego dnia.

Podobał Ci się ten post? Podziel się ze znajomymi: