Strona Główna » Hurghada atrakcje – co warto zobaczyć

Hurghada atrakcje – co warto zobaczyć

Atrakcje dla dzieci

Główną atrakcją dla dzieci są aquaparki w Hurghadzie. Największym aquaparkiem jest Jungle Aqua Park.

Rozrywka

Wychodzicie wieczorem z hotelu, chcecie się trochę rozerwać, wchodzicie do kolejnego z barów i znowu widzicie pustki. Zadajecie sobie pytanie: gdzie oni wszyscy są? Nie martwcie się, godzina spędzona przed lustrem nie okaże się zmarnowanym czasem. Pomogę Wam ich odnaleźć. Poniżej przedstawiam najbardziej popularne miejsca w Hurghadzie. Nocne życie – te, klubowe i dyskotekowe, zaczyna się tu ok. 23.00.

Bary

Najpopularniejszym barem w Hurghadzie jest Papas Bar (Hambra) przy Mamsha, obok Carrefour. Otwarty jest od południa do 4 nad ranem. W środy i soboty od 22.00 jest Karaoke Party, w poniedziałki i czwartki od 22.00 – muzyka na żywo. Salsa night z muzyką latino – w każdą niedzielę. Wstęp wolny. Piwo – ok. 70 LE.

Bardzo fajnym barem jest Caribbean Bar w hotelu Bella Vista, na pomoście, na morzu. Imprezy we wtorki – karaoke, soboty – muzyka na żywo. Piwo – 50 LE.

Popularne i znacznie tańsze bary znajdziecie przy Sheraton Road – od Arousa po hotel Bella Vista. Jest ich tam naprawdę sporo m.in. Agra Roma (na Arousa – tutaj znajdziecie wpis o tej knajpie na naszym facebookowym profilu), grecka Acropolis Taverna, Style, 4 You – w okolicy hotelu Minamark, Captain Morgan pomiędzy hotelami Bella Vista i Sea Gull. Bary te są otwarte praktycznie przez całą dobę i cały czas są zapełnione turystami i mieszkańcami Hurghady. Koszt piwa w tych lokalach to ok. 25-35 LE.

Kluby i dyskoteki

Papas Club – przy Mamsha, obok Carrefour – godz. otwarcia 23.00 – 05.00. Ladies Nights – poniedziałki, czwartki i soboty – panie wchodzą za darmo i mają gratisowe drinki w godz. 23.00 – 01.00.

Little Buddha – Mamsha, pomiędzy hotelami Sindbad i Siva Grand Beach – imprezy kilka razy w tygodniu: środy, piątki i niedziele. Wstęp w te dni dla kobiet – gratis i darmowe drinki w barze w godz. 24.00 – 2.00. Panowie płacą 200 LE za wstęp. We wtorki impreza R’n’B – wstęp dla wszystkich 200 LE. Film z okazji 10-lecia Little Buddha znajdziecie TUTAJ (wpis na FB).

Hard Rock Cafe – Mamsha – restauracja, bar, dyskoteka – w poniedziałki – Soul Kitchen Monday, w środy impreza Wonder Wednesday, w piątki – Ladies Night, w soboty R’n’B Feva.

Calypso – Hadaba Road, Sakalla – imprezy 3 razy w tygodniu: poniedziałki, czwartki i soboty – panie wchodzą za 300 LE i mają darmowe drinki do godz.1-ej w nocy. Panowie płacą za wstęp 350 LE.

Elements – Mamsha, przy hotelu Steigenberger – Ladies Nights w czwartki i niedziele – panie wchodzą za darmo i piją darmowe drinki w godz. 23.00 – 01.00.

  • wszystkie powyższe informacje są potwierdzone i zatwierdzone przez menadżerów tych lokali – stan na 25.04.2019. Prosimy zgłaszać wszelkie ew. nieprawidłowości bezpośrednio do nich lub poprzez kontakt ze mną. Dzięki!

Alkohol

Alkohol dostępny jest tylko w barach, na dyskotekach i w niektórych restauracjach. W większości z nich serwowany jest tylko alkohol lokalny. Po przylocie można zakupić 3 butelki (na 1 paszport) w sklepie wolnocłowym (na lotnisku, na Mamsha i w centrum handlowym Senzo) do 48 godzin od daty na stemplu wjazdowym w paszporcie.

Istnieje w Egipcie sieć sklepów monopolowych Drinkies (drinkies.net – są tam podane wszystkie egipskie produkty wraz z opisami i cenami), ale nie ma żadnego z ich sklepów w Hurghadzie. Najbliższy jest w Downtown w El Gounie, a kolejny dopiero w Kairze.

Zakup alkoholu na wynos po cenach sklepowych jest możliwy przy placu Arousa (całą dobę) w barach Agra Roma, Samos, czy Golf Club.

O egipskim winie przeczytacie w naszym wpisie na Facebooku klikając TU.

Uwagi
W wielu restauracjach, barach i klubach ceny podane w menu nie są cenami końcowymi. Czasem doliczany jest podatek 12-14 procent i serwis 10 procent. Na dole karty powinno być to zapisane drobnym drukiem. Dodatkowo, jeśli jesteście zadowoleni z obsługi, wypada zostawić napiwek w wysokości 10 procent od całości rachunku.

Podobał Ci się ten post? Podziel się ze znajomymi: