Ostrzeżenie: przed wylotem z Polski nie zapomnijcie wyłączyć danych komórowych (transferu danych) oraz poczty głosowej w Waszych telefonach! Rachunek po powrocie do Polski może powalić na kolana.

Telefony stacjonarne: W każdym hotelu można wykonać lokalne połączenie albo z pokoju, albo z recepcji. Koszt takiego połączenia to przeważnie 5 LE za minutę.

Telefony komórkowe: Po pierwsze, sprawdźcie czy macie aktywną usługę tzw. roaming, która umożliwia Wam korzystanie z telefonu poza granicami kraju. Opłaty za korzystanie z telefonu za granicą różnią się od pobieranych za rozmowy wykonywane w kraju. Rozmawiając w roamingu płacicie za połączenia wychodzące (opłata według taryfy operatora) i połączenia przychodzące w roamingu – opłata za przeniesienie połączenia do Egiptu, według stawek Waszej sieci za połączenia międzynarodowe. Osoba dzwoniąca do Was zapłaci jak za zwykłe połączenie w Polsce. Więcej informacji uzyskacie u operatora swojej sieci.

Możecie też zakupić starter w sieci Vodafone, ale tylko w autoryzowanych salonach – jeden jest naprzeciw hotelu Sea Gull, drugi w centrum handlowym Senzo => patrz MAPA
Jest wiele małych sklepów z logo Vodafone, w których zakup takiego startera jest możliwy, ale po jednym dniu, bez właściwej rejestracji, taki numer zostaje dezaktywowany.

Kartę SIM z egipskim numerem kupicie już za 18 LE, ale żeby to zrobić należy przynieść ze sobą paszport (nie kopię). Możecie też na miejscu doładować kredyt według własnych potrzeb. 1 minuta połączenia z Polską to 6.25 LE, a na terenie Egiptu pomiędzy dwoma egipskimi numerami – 0.3 LE (źródło: Vodafone Egypt ).

Istnieje również możliwość nabycia karty SIM z dostępem do internetu tzw. internet mobilny – koszt za 1.25 GB to 27.5 LE, za 2.25 GB – 44 LE, 3.5 GB – 66 LE; 7 GB – 110 LE, 12 GB – 165 LE, 20 GB – 275 LE.

W prawie każdym, większym hotelu jest darmowy dostęp do Wi-Fi. Poza tym nie ma również problemu w znalezieniu takiego poza terenem hotelu – w większości barów i restauracji. Najczęściej jest zabezpieczone hasłem, wystarczy poprosić o nie obsługę.

Podobał Ci się ten post? Podziel się ze znajomymi:

1 thought on “Jak dzwonić z Egiptu do Polski – internet w Egipcie”

  1. Prawda jest taka, że nie wszędzie w hotelach jest darmowy dostęp do internetu WiFi. 30€ życzą sobie w Aladdynie za tydzień , a jakość jest opłakana. Nie polecam tego hotelu z wielu też innych powodów, takich jak czystość w pokojach itd.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − 2 =