Leki w Egipcie

W Egipcie większość leków można nabyć bez recepty. Ułatwia to znacznie sprawę, nie trzeba starać się o recepty u lekarzy. Oni jednak ostrzegają turystów przed zakupem niektórych leków. Farmaceuci w Hurghadzie rzadko bywają prawdziwymi farmaceutami i niektórzy z nich mogą polecić niewłaściwy lek albo antybiotyk, którego stosowanie może dla niektórych skończyć się nienajlepiej.

Należy też mieć na uwadze, że egipscy lekarze lubią przepisywać antybiotyki, nawet na katar. Dopytujcie zawsze lekarza, co Wam dokładnie przepisał.

Jeżeli jednak poczujecie się naprawdę źle, możecie skorzystać z usług The Egyptian Hospital, w którym pracuje Polka Renata telefon, WhatsApp: +201025690303. Wystarczy, że się z nią skontaktujecie, a ona prześle po Was samochód, który zabierze Was do szpitala. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą ubezpieczenia i paszportu! Klikając TUTAJ możecie obejrzeć nasz film z tego szpitala.

Poniżej przedstawiam listę leków, o które najczęściej pytają turyści. Jakość egipskich leków jest bardzo dobra.

Lista leków

Problemy żołądkowe:
Antinal (Nifuroksazyd 200mg) – 1 kapsułka 3 razy dziennie – 10 LE (12 kapsułek); 21 LE (24 kapsułki)
Diax (Nifuroksazyd 200mg) – 1 kapsułka 3 razy dziennie – 10 LE (12 kapsułek)
Streptoquin (Diiodyhydroxyquinoline 200mg) – 1 kapsułka 3 razy dziennie – 10 LE (10 tabletek) – zwalcza również bakterie e-coli

Przeziębienia i przeciwbólowe:
Brufen – do rozpuszczenia w wodzie, co 12 godzin – tylko po posiłku!, obniżenie gorączki, infekcje – 13 LE, 1 saszetka 1.5 LE
123 One Two Three – katar, bóle głowy, bóle gardła, obniża gorączkę – 15 LE (20 tabletek)
Congestal – bardzo silne tabletki na przeziębienie, 1 tabletka dziennie – 20 LE (20 tabletek)

Ból gardła:
Strepsils – ok 60-70 LE
Larypro – 20 LE (20 tabletek)

Zgaga:
Rani – do rozpuszczenia w wodzie – 15 LE (6 saszetek); 3 LE (saszetka)
Controloc 20 mg – 46 LE (14 tabletek)

Reumatyzm, bóle mięśni:
Voltaren – żel 50g- 25 LE, 100g – 50le

Krople do oczu:
Visine – 15 LE (egipskie)
Prisoline – 9 LE (egipskie)

Zapalenie pęcherza moczowego:
Macrofuran – 100mg 21 LE
Urinex – 9 LE

Alergia:
Betaderm – krem – ok. 7 LE
Calcium – (wapno w tabletkach) – od 10 do 45 LE w zależności od rodzaju

Oparzenia słoneczne:
Panthenol – (maść) – 29 LE (egipskie)

Tabletki antykoncepcyjne:
Gynera – 60 LE
Jasmine – 78 LE

Kosmetyki:
Vatika – maseczka do włosów z czarnuszki egipskiej. Polecam całą serię Vatika, duży wybór odżywek i szamponów – ok. 20 LE za małe opakowanie, 45 LE za 0.5kg
Bobana – rewelacyjne maseczki do twarzy – srebrna, złota i czarna z aktywnym węglem – ok. 30 LE (300g)

Jakie leki warto kupić w Egipcie

Bardzo dużo osób kupuje Pantogar – jest to suplement na poprawę kondycji włosów, skóry i paznokci. W Polsce na allegro ten lek jest sprzedawany w cenie ok 150 zł, a w Egipcie, to samo opakowanie – 90tabletek – kosztuje 85 LE.

Uwagi
Leki najlepiej kupować w dużych aptekach. Tam znajdziecie profesjonalistów, którzy doradzą jak prawdziwi lekarze. Oglądajcie dokładnie opakowania: na niektórych z nich są wytłoczone ceny.

Najlepszą i największą siecią aptek w Egipcie jest El Ezaby, jedna mieści się tuż naprzeciw lotniska, druga w centrum handlowym Senzo (zobacz na mapie). Można też zamówić dostawę w dowolne miejsce w Hurghadzie dzwoniąc pod numer 19600. Zamówienia można składać na terenie Hurghady, ale też w Kairze, Aleksandrii i Sharm el Sheikh – apteka ma filie w tych miastach.

Jakie leki można zabrać do Egiptu

Niemalże wszystkie. Z pewnością warto zabrać leki przeciwbólowe, plastry, Nifuroksazyd, Akutol, Octenisept oraz leki, które bierzecie regularnie. W przypadku przeworzenia większej ilości leków warto mieć przy sobie zaświadczenie od lekarza.

Nie wolno wwozić do Egiptu większej ilości leków przeciwbólowych, które mogą zostać uznane za narkotyk. Zabronione jest wwożenie leków na bazie tramadolu. Grozi za to nawet kara śmierci!

Podobał Ci się ten post? Podziel się ze znajomymi: