Plaże i pogoda
Plaże
W Hurghadzie plaże są prywatne - możecie zapomnieć o takich spacerach jak nad wzburzonymi wodami Bałtyku. Będziecie mieć do dyspozycji wąska plażę hotelową lub przyhotelową. Jest w tym i pozytywna strona: właściciele plaż zadbali o to, aby były one piaszczyste.

Co zrobić, gdy znudzi Wam się plaża hotelowa? Większość linii brzegowej należy do hoteli. Są też obiekty prywatne, na które wstęp jest płatny, w zależności od jakości i standardu kosztuje to
od 50 LE do 400 LE. Na plażach tych są bary i restauracje, zabronione jest wnoszenie własnych napojów i jedzenia.

Kilka tańszych plaż mieści się pomiędzy hotelami
Bella Vista i Sunrise Holidays (na mapie), np. Anemone Beach, gdzie wstęp kosztuje 50 LE, w cenie leżak, ale ręcznik trzeba przynieść ze sobą. Plaża jest mała, położona tuż przy marinie, gdzie cumują statki. Nie są serwowane tam napoje alkoholowe. Mimo wszystko ma swoich wielbicieli, jest dobre zejście do wody z plaży i z pomostu. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu do snurkowania. Za pomostem (ok. 3 m.gł.) jest ładna rafa.

Jedną z najładniejszych i najdłuższych jest
Old Vic. Wstęp 200 LE, w cenie leżak, bez ręcznika, napoje alkoholowe dostępne w barze. Wejście do wody jest szerokie i piaszczyste, morze jest tam zawsze spokojne, ale nie ma rafy przy brzegu.

Kolejną popularną plażą jest
Dream Beach (pomiędzy Marriott i Old Vic), goście hotelu Elysees korzystają z tej plaży za darmo, osoby z zewnątrz płacą 100 LE - w cenie leżak i ręcznik. Serwowane są tam napoje alkoholowe, brak rafy.

Młode i rozrywkowe osoby pewnie polubią
Blue Beach (Ukiyo Beach) w Nowej Marinie. Obiekt ma plażę, ale głównym punktem tego miejsca jest basen i imprezy, które przy nim się odbywają - przeważnie w piątki. Ukiyo znajduje się w Nowej Marinie, naprzeciw głównego wejścia od strony placu Arousa - w godz. 9.00 - 18.00. Wstęp - 250 LE, w tym leżak, ręcznik i jeden napój bezalkoholowy. Dostępne alkohole w barze. Plaża ładna i piaszczysta, zejście do wody - piaszczyste.

Najbardziej luksusową i najlepszą plażą w Hurghadzie jest
Mahmya Beach (na mapie).
Wstęp od niedzieli do czwartku w godz. 9.00 do zachodu słońca kosztuje
300 LE - w cenie leżak, ręcznik oraz 150 LE na wykorzystanie w restauracji na napoje, również alkoholowe i jedzenie (dzieci do lat 12 - 150 LE, w tym 75 LE do wykorzystania w barze).
W piątki, soboty i święta - 400 LE - w cenie leżak, ręcznik oraz 200 LE na wykorzystanie w restauracji na napoje i jedzenie (dzieci do lat 12 - 200 LE, w tym 100 LE do wykorzystania w barze). Więcej o Mahmya Beach przeczytacie TU.

Pogoda
Okres letni (30 - 40 st.C) rozpoczyna się około czerwca, a kończy z początkiem listopada. Upały nie są tak odczuwalne jak podczas lata w Polsce - panuje niska wilgotność powietrza. Słońce jednak jest bardzo mocne, nie można zapomnieć o okularach przeciwsłonecznych, nakryciu na głowę i kremach z filtrem UV.

Okres zimowy (grudzień - marzec) można porównać do naszego, polskiego lata. W ciągu dnia można zażywać kąpieli, tak słonecznych (pow. 20 st.C), jak i morskich (woda: min. 20 st.C). Dość często wieje silny, zimny wiatr (parawany wskazane). Po wyjściu z morza trzeba okryć się ręcznikiem. Najlepsze godziny na plażowanie to 10.00 - 15.00. Woda w basenach hotelowych nie utrzymuje ciepła tak, jak ta morska, dlatego upewnijcie się, że basen w Waszym hotelu jest podgrzewany.
Temperatura gwałtownie spada o zmroku (ok. godz. 17.00) - a w nocy nawet poniżej 10 st.C. Przydadzą się cieplejsze ubrania.

Zachmurzenia zdarzają się rzadko w ciągu roku, opady deszczu prawie wcale.

Prognoza pogody na kolejne 5 dni
Po kliknięciu w obrazek otworzy się strona z bardziej szczegółową prognozą pogody.


Średnie roczne temperatury powietrza i wody
Najzimniejszy miesiąc - styczeń. Najcieplejszy - lipiec. Woda w morzu osiąga najniższą temperaturę w lutym, a najwyższą w sierpniu. Aktualna temperatura wody morzu -
TUTAJ (wpis na FB).

Temp. st.C;
dzień/noc:


styczeń - 21/11
luty - 22/12
marzec - 25/15
kwiecień - 29/19
maj - 33/22
czerwiec - 35/24
lipiec - 35/25
sierpień - 34/25
wrzesień - 33/24
październik - 29/21
listopad - 26/16
grudzień - 22/12

Temp. wody
st.C:


styczeń - 23
luty - 22
marzec - 22
kwiecień - 23
maj - 25
czerwiec - 26.5
lipiec - 28
sierpień - 28.7
wrzesień - 27.9
październik - 27.2
listopad - 26.1
grudzień - 24.4Uwagi
Na plażach nie są mile widziane panie opalające się topless. Stroje kąpielowe są wskazane tylko na plaży i przy basenie. Większość hoteli w Hurghadzie nie akceptuje pań kąpiących się w burkini w basenach.

Zobaczcie też wpisy na naszym Facebooku:
Mahmya Beach (film)
Temperatura wody w morzu
Kiedy jest najlepsze powietrze w Hurghadzie?
Dlaczego potrzebne są czasami opady deszczu?
Copyright © 2003-2019 Serwis hurghada.pl