Podczas przyjazdu do Egiptu ważność paszportu nie może być krótsza niż 6 miesięcy.
Wiza egipska kosztuje 25 USD, można kupić ją na lotnisku w Hurghadzie – w okienku jednego z banków – i należy wkleić do paszportu. Touroperatorzy oferują taką usługę, ale trzeba wtedy dopłacić kilka dolarów. Aby uniknąć tych procedur można zakupić wizę jeszcze w Polsce – przez internet – tzw. e-wizę. Niestety z wizami zakupionymi przez internet czasami jest problem, bo np nie zawsze dochodzą na czas. W obu przypadkach jej ważność to jeden miesiąc.

Paszporty najlepiej przechowywać w sejfie hotelowym – zgubienie dokumentów wiąże się z wieloma nieprzyjemnościami. Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem strony z danymi osobowymi i wizy, albo zrobić kopię na hotelowej recepcji i mieć ją przy sobie podczas wyjścia na miasto, w okolicach Hurghady, czy zorganizowanych, dalekich wyjazdów poza Hurghadę.

Jeżeli chce się zostać dłużej niż miesiąc – należy przedłużyć wizę w urzędzie paszportowym w Dahar, w okolicy hotelu Shedwan (max. 6 miesięcy – koszt 1105 LE).

Do wniosku o przedłużenie pobytu (opłata 15 LE) należy załączyć:

  • 1 zdjęcie
  • 3 kopie strony z danymi osobowymi z paszportu
  • 3 kopie wizy wjazdowej
  • 3 kopie kontraktu na wynajem mieszkania lub dokumentu z hotelu na czas planowanego pobytu w Egipcie

W efekcie otrzymuje się stempel w paszporcie, który nie jest jeszcze wizą właściwą, ale oznaczeniem, że na wizę się oczekuje. Po wskazanym czasie przez urzędnika należy zgłosić się ponownie do urzędu po odbiór wizy. Wizę turystyczną można przedłużyć tylko do 1-go roku od wizy wjazdowej. Przed końcem tego czasu trzeba wyjechać poza granice Egiptu, a po powrocie znów można pozostać tu przez rok. Wszystko dokładnie krok po kroku znajdziecie w naszym wpisie na Facebooku klikając TUTAJ .

Posiadanie nieważnej wizy może skutkować aresztowaniem i deportacją! Grozi też karą pieniężną.

Jak wypełnić kartę wjazdową i więcej informacji znajdziecie w naszym wpisie na Facebooku klikając TUTAJ .

Podobał Ci się ten post? Podziel się ze znajomymi:

2 thoughts on “Wiza do Egiptu”

    1. Za wizę można płacić w dolarach amerykańskich i euro. Niestety nie możliwości płacenia kartą

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 + fifteen =