Zemsta Faraona to po prostu problemy żołądkowe wywołane odmienną florą bakteryjną wody. Najczęściej dopada w okresie letnim, kiedy wysoka temperatura sprzyja namnażaniu się bakterii.

Aby zamiast na plaży nie leżeć w łóżku, należy trzymać się z dala od podejrzanych barów, a przede wszystkim nie pić tzw. kranówki . Można zaufać jedzeniu hotelowemu i znanym restauracjom. Te miejsca są przeznaczone dla turystów i ich właściciele muszą przestrzegać zasad higieny. Nie polecam zamawiania świeżych soków w niewielkich kawiarniach na ulicach Hurghady. Często do napojów dolewana jest woda prosto z kranu.

Polecam kupowanie i spożywanie niegazowanej wody: Nestle, Baraka – 1.5l kosztuje 5 LE. Taką wodę można kupić w każdym sklepie spożywczym, także zamówić w kawiarni czy barze. Woda oczyszcza organizm a przy okazji pomaga przetrwać upały i zapobiega odwodnieniu. Na wszelki wypadek należy zaopatrzyć się w odpowiednie leki w razie problemów żołądkowych => patrz Leki w Egipcie. Wywiad z lekarzem ze szpitala w Hurghadzie na ten temat TUTAJ .

Podobał Ci się ten post? Podziel się ze znajomymi:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × three =